آشنایی با انواع استیل

استیل های نگیر ( غیر مغناطیسی )

استنلس استیل های  نگیر مصارف زیادی را به خود اختصاص داده اند. نمونه ای از این گروه استیل های گرید 304 و  340L هستند. در استیل 304 درصد کروم 18 ، درصد نیکل 8 و کربن حداکثر ۸۰/۰ درصد است که به عنوان   ۱۸٫۸ شناخته می شود. این استیل معمولی ترین نوع استیل موجود است. در استیل 304L  به عنوان ۱۸٫۱۰ شناخته می شود. در گروه استنلس استیل های  نگیر آلیاژ کروم ، آهن ، نیکل با کربن کمتر از 1/0 درصد وجود دارد. این گروه برای ساخت حفاظ استیل می تواند مناسب باشد.

استیل های بگیر ( مغناطیسی )

این گروه از استیل ها دارای خاصیت آهن ربایی هستند. و در آن ها آلیاژ آهن – کروم با کربن کمتر از یک دهم درصد وجود دارد. این گروه در شرایط سخت محیطی مقاومت خوبی را از خود نشان نمی دهند، اما دارای ظاهر زیبایی هستند و در اماکنی که ظاهر کار بسیار اهمیت دارد می توانند مود استفاده قرار بگیرند.این گروه در برابر خوردگی مقاومت خوبی را از خود نشان می دهند. وجود  تیتانیوم و نیوبیوم در این استیل سبب شده است که خاصیت جوش پذیری بالایی داشته باشند. در این گروه انتقال حرارت و الکتریسیته به راحتی صورت می پذیرد. از این گروه در ساخت وسایلی مانند مبدل های حرارتی لوله، اطو های برقی و ورق ایده آل استفاده می شود. این گروه در برابر حرارت نسبت به استیل های غیر مغنایسی تغییر شکل کمتری دارند.

استیل های مارتنزیت

در این گروه آلیاژ آهن – کروم با کربن بالاتر از یک دهم درصد وجود دارد. این گروه نیز مانند استیل های بگیر دارای خاصیت آهن ربایی هستند. این گروه از سختی پذیری بالایی نیز برخوردار هستند.

استیل های دوپلکس

در این گروه آلیاژ آهن – کروم و نیکل با ترکیبی از استیل های مغناطیسی و غیر مغناطیسی وجود دارد که نسبت به آن ها دارای مقاومت بیشتری است. این دسته در درجه حرارت های پایین خاصیت آهن ربایی دارد. این ترکیب نسبت به وزنی که دارند از مقاومت خوبی برخوردار شده اند. استیل های دوپلکس از نظر بیولوژیکی خنثی هستند. مقاومت خوبی را در برابر خوردگی از خود نشان می دهند. در برابر حرارت نیز مقاوم هستند.

از استیل های دوپلکس در ساخت مبدل های حرارتی،  داکتهای تصفیه گاز، تانکرها، آبگرمکن ها، سیستم آب دریا، شفت ها، کارخانجات آب شیرین کن و … استفاده می شود.

 

به طور کلی استیل ها فلزهایی مقاوم هستند که می تواند برای کاربرد های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. یکی از آن ها ساخت حفاظ استیل است که در گروه تولیدی صنعتی آرسا استیل با استفاده از بهترین کیفیت عرضه می گردد. قبل از اقدام به خرید و سفارش حفاظ استیل می توانید با کارشناسان مشاوره نمایید.

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09128506007
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30