استیل چیست

استیل چیست

همانطور که در مقالات قبلی عنوان شد استیل آلیاژی می باشد در اثر ترکیب چند ماده با فلز آهن ساخته می شود.

کربن یکی از عنصرهایی است که جهت تولید آلیاژ استیل طی یک فرآیند شیمیایی به آهن اضافه می شود. در صد مجاز استفاده این ماده 2 درصد است که به آهن اضافه می شود. عنصر دیگری نیز به فلز آهن اضافه می شوند که همه آن ها در کنار هم آلیاژ استیل را بوجود می آورند. قابل ذکر است که نسبت ترکیب آن ها با آهن ، ویژگی های آنها را تغییر می دهد. مثلا کربن خود به تنهایی باعث بوجود آمدن ویژگی مقاومت می شود. یا عناصر دیگری که مثلا باعث ایجاد خاصیت انعطاف پذیری در استیل می شود.

موارد کاربرد استیل

امروزه از استیل ها در موارد گوناگونی و بسیاری همچون : ساخت نرده استیل ، ساخت و تولید حفاظ استیل و پله استیل استفاده می شود.

از دیگر موارد استفاده آن می تون به ساخت انواع لوله و اتصالات استیل و تجهیزات استیل شامل شیرهای استنلس استیل، اتصالات جوشی استیل، اتصالات دنده ای استیل، انواع میلگرد ، انواع ورق ، انواع نبشی ، انواع پروفیل ، انواع فلنج استیل ، استیل صنایع دارویی و غذایی و اجرای پروژه های استیل در صنایع مختلف و همچنین استیل صنایع دارویی ، غذایی و شیر شامل : هوزینگ استیل، فیلترهواکش مخزن استیل ، گوی شستشو استیل ، شیرنمونه گیری استیل ، شیر یک طرفه استیل ، بست لوله استیل ، کلمپ استیل و بست کلمپ استیل و… اشاره کرد.

نحوه محاسبه قیمت استیل

نحوه محاسبه قیمت گذاری در انواع استیل متفاوت است . مثلا قیمت نرده استیل با توجه به مدل نرده و کیفیت متریال استیل به کار گرفته شده در ساخت نرده بر اساس قیمت هر متر نرده استیل مورد محاسبه قرار می گیرد. قیمت نرده استیل راه پله با دو کیفیت قیمت نرده استیل 201 و قیمت نرده استیل 304 معین می گردد. قیمت نرده استیل جهت استفاده در بالکن ها طبق متر مربع برآورد می گردد . بعلت متنوع بودن طرح ها و تفاوت کیفیت امکان مشخص کردن قیمتی واحد جهت نرده استیل وجود نخواهد داشت . قابل ذکر است که در محاسبه قیمت نرده استیل کیفیت و مدل قطعات نرده استیل می بایست مورد توجه قرار بگیرد.

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09128506007
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30