انواع نرده

انواع نرده

امروزه با گسترش ساخت و ساز همواره شاهد ظهور طرح ها و ایده های بکر و نو در طراحی و ساخت المان های یک ساختمان چه در دیزاین داخلی و چه در نمای بیرونی آن هستیم. نرده یکی از المان هایی است که با طراحی های متفاوت و متنوع تولید می شود. چیزی که در طراحی یک نرده بسیار مهم است، اهمیت به دکوراسیون داخلی است؛ زیرا انتخاب درست مدل و جنس نرده برای هر دکوراسیون جذابیت ویژه ای به آن می بخشد. لازم به ذکر است که نرده راه پله یک بخش ضروری برای تکمیل نمای پله ها و همینطور ایمنی آن هاست. در اینجا قصد داریم به توضیحی در مورد دو نوع از نرده ها با متریال پرطرفدار یعنی نرده استیل و نرده چوبی بپردازیم.

مدل و متریال نرده راه پله باید متناسب با سایر المان ها و مواد به کار گرفته در دکوراسیون محیط باشد تا هماهنگی لازم با محیط را داشته باشد. متریال مختلفی در طراحی نرده استفاده می شوند مانند چوب، شیشه، استیل و … که هر کدام ویژگی و مزایای خاص خود را دارند. قطعا یک انتخاب آگاهانه سبب زیبایی بیشتر محیط شما می شود.

نرده استیل

استیل از مقاومت بالایی برخوردار است. نصب نرده استیل انتخابی بسیار مناسب برای راه پله محسوب می شود. هدف از نصب نرده استیل یا هر نوع نرده ی دیگری ایجاد ایمنی برای پیشگیری از سقوط افراد است و استیل به دلیل مقاومت و دوام بالا برای این کار بسیار مناسب است. علاوه بر آن نرده استیل نظیر نرده چوبی به مراقبت خاصی نیاز ندارد. حتی مانند نرده آهنی زنگ نمی زند و بسیار راحت تمیز و براق می شود. البته گفتنی است علاوه بر این ها جنبه ی زیبایی هم باید اضافه کرد. قیمت نرده استیل با توجه به مدل و ابعاد آن متغیر است.

نرده چوبی

چوب از جمله متریالی می باشد که از طبیعت بدست می آید و در صنعت معماری و ساخت کاربرد فراوانی دارد. استفاده از چوب برای ساخت نرده در کنار زیبایی بخشیدن به دکوراسیون محیط معایبی نیز دارد. یکی از آن ها قطع چندین درخت برای ساخت نرده های چوبی و دیگری سختی در نگهداری و تمیز کردن نرده های چوبی می باشد.

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09128506007
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30