انواع پله

انواع پله

خیلی از ساختمان ها پله حول محور دارند که معمولا پله حول محور ها بیشتر از جنس نرده استیل هستند حال علاوه بر پله های استیل، پله ها جنس های مختلفی دارند مانند موارد زیر:

پله های فولادی
ساختار پله های فولادی تشکیل شده از شمشیری هایست که از صفحات فولادی فشرده ساخته شده اند. این پله ها سبک تر از انواع دیگر پله ها می باشند و تنظیم مقاومت در برابر آتش برای این پله ها خیلی مهم است.

پله های بتنی
شکل معمول پله های بتنی به صورت پلکان ½ گردش می باشد. در بیشتر ساختمان های دو طبقه، از این پله ها به عنوان پله های دسترسی یا فرار استفاده می شود.

پله های سنگی
امروزه به خاطر کمبود و قیمت بالای سنگ طبیعی این نوع پله ها از سنگ ریختگی یا بتن ساخته می شوند. پله ها را می توان با همان رویه ی طبیعی سنگی یا بتنی باقی گذاشت اما معمولا از نوعی پوشش استفاده می شود تا سطح ضد لغزشی به وجود بیاید.

پله های چوبی
پله های چوبی عمر مفید و کوتاهی دارند و در برابر آتش سوزی هم مقاومت کمی دارند اما با روش های کامل سازی می توان تا حد مشخصی آن ها را مقاوم نمود. از این پله ها بیشتر در خانه های دو یا چند طبقه ای استفاده می شود که در آن ها مسئله ی مقاومت در برابر آتش سوزی ضرورتی ندارد.

تقسیم بندی پله ها بر اساس ساختار

پله ها بر اساس طرحی که ساخته می شوند انواع مختلفی دارند که شامل 1- پله های مستقیم، 2- پله مستقیم یک طرفه، 3- پله مستقیم یک طرفه با پاگرد، 4- پله دوطرفه با دو بازو و پاگرد وسط، 5- پله سه طرفه با سه بازو و دو پاگرد، 6- پله حول محور قائم، 7- پله پیچ کامل، 8- پله پیچ تزئینی می باشند.

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09128506007
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30