برش لیزری

برش لیزری

برش فولاد با لیزر یا در اصطلاح عامیانه ” برش لیزری ” به تکنیک بوجود آمدن یک قطعه دیجیتالی گفته می شود که شامل برش یا حکاکی کردن مواد توسط لیزر می باشد. این کار را یم توان روی موادی از جمله پلاستیک، چوب، مقوا، فلزات و … انجام داد. در چنین فرآیندی برش مواد با استفاده از یک لیزر قوی و بسیار دقیق و متمرکز بر روی یک منطقه کوچک از مواد صورت می پذیرد. در این عمل تراکم انرژی بالا به گرم شدن سریع، ذوب شدن و تبخیر جزئی یا کامل مواد منجر می گردد. این کار بر روی انواع فلزات از جمله نرده استیل و قاب ها و … نیز صورت پذیر است و زیبایی و جلوه ای خاص را پدید خواهد آورد. قابل ذکر است که این کار نیاز به تبحر خاص و تجربه دارد.

برش فولاد با لیزر

یکی از پر کاربردترین انواع برش لیزری برای ورق فولادی ، فلزی، برش قوطی و پروفیل ، برش میلگرد است . این روش ها را می توان از روشهای متداول برای انجام این کار دانست.

اگر بخواهیم برش فولاد با لیزر را در توصیفی عامیانه بیان کنیم: آنرا گزینه مؤثر، با دوام و مناسب برای ساخت فلز می دانیم.

لیزر نرده استیل

تجهیزات لیزر از لحاظ مدل طراحی و نوع استفاده و کاربرد با سایر دستگاه های برش متفاوت هستند. مثلا برش ورق با لیزر به طور مستقیم با مواد در تماس نیست بلکه به منابع با قدرت بالا وصل است. همچنین اکثرا این دستگاه ها به صورت اتوماتیک ( جهت بالابردن دقت عمل ) کار می کنند.

برش نرده استیل های فولادی و فلزی از موارد پر کاربرد برای استفاده از لیزر هستند. در این نوع لیزر برای نرده استیل ، نرده ها به شکلی زیبا و یک درست برش داده می شوند. همچنین می توان از اثرهای هنری و زیبا برای طرحی روی آن ها با لیزر استفاده کرد. ساخت نرده استیل های مد نظر خود را به آرسا استیل بسپارید. شماره تماس : 09120405077

 

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09128506007
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30