ساخت پله اکسپوز

ساخت پله اکسپوز

در مقالات قبل با پله حول محور ، پله مستقیم، پله گرد و غیره آشنا شدید در این مقاله به بررسی پله اکسپوز می پردازیم که یکی از پله های پرطرفدار است.
این پله ها از نرده استیل و چوب ساخته می شوند که در تصاویر مشاهده کرده اید.
پله های اکسپوز امروزه با روش صنعتی و ویژه ای طراحی می شود این پله ها اوایل در ساختمان های تجاری و عمومی استفاده می شد و زیبایی خاصی به آن ها می بخشید اما امروزه این پله ها با ترکیبی از حفاظ و نرده استیل ، آلومینیوم و نرده شیشه ای ساخته می شود که باعث علاقه ی بیشتر مردم به آن ها شده است.

مزایای پله اکسپوز

1- سرعت نصب بالا
2- استحکام و مقاومت بالا
3- امکان ساخت در هر اندازه و ابعاد
4- طراحی آزاد و متنوع
5- امکان اجرا در هر شرایط آب و هوایی

پله اکسپوز و محیط زیست

پله اکسپوز بر محیط زیست هم اثر منفی ندارد و آسیبی به آن وارد نمی کند. این پله ها از ایجاد ضایعات ساختمانی جلوگیری می کند زیرا از نرده استیل و وسایل آن استفاده می شود. یکی از ویژگی های مهم این پله ها استفاده از متریال مستحکم است پس از اجاری اسکلت فلزی از فولاد ضد زنگ کف پله ها از سنگ یا چوب مقاوم بدون هیچ گونه پوشش اضافی استفاده می شود. پله استیل اکسپوز به سه دسته مستقیم، گرد و ترکیبی تقسیم می شود که هر کدام مناسب یک مکان خاص است و باید متناسب با هر مکانی انتخاب شود.

معنای اکسپوز

اکسپوز یک واژ خاص در سبک معماری صنعتی است و به معنای نمایان و جلوه گر می باشد اما در معماری دکوراسیون دخالی و خارجی برای آپارتمان ها و پاساژهای امروزی یک اصطلاح مدرن است.
3 عامل بسیار مهمی که در انتخاب نوع پله برای ساختمان شما تاثیر گذار است 1- سمت باز شو 2- ارتفاع کف تا سقف 3- تعداد پله ها است.

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09128506007
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30