همه چیز در مورد پله های فرار

همه چیز در مورد پله های فرار

به هنگام رخ دادن حوادث غیر مترقبه همچون آتش سوزی، پله فرار بهترین وسیله برای خروج از طبقات بالای ساختمان و راهیابی به خارج ساختمان می باشد.
توجه کنید که به هنگام حریق، آسانسور به هیچ وجه نباید وسلیه فرار شما باشد؛ چراکه هم ظرفیت محدودی دارد و هم ممکن است در آن شرایط برق قطع بشود و آسانسور از کار بیوفتد.
با قرار دادن پله فرار طبق اصول و ضوابط ساختمانی در بناهای اداری، منزل، فروشگاهی، تجاری و غیره می توان امکان تخلیه فوری و بی خطر افراد را در مواقع لازم تضمین نمود.

طبق آیین نامه، در بناهایی که از شش طبقه (به غیر از زیرزمین) بیشتر می باشند بایستی به جز پله اصلی، پله ای دیگر تحت عنوان پله فرار در بخش باز ساختمان قرار داشته باشد.

جنس پله فرار

توجه کنید که پله فرار باید از مصالحی مقاوم و غیرقابل اشتعال ساخته شود؛ مثلا پله می تواند آهنی باشد و نصب نرده استیل یا آهنی بر روی آن صورت گرفته باشد.
پله فرارهای فلزی با نرده استیل جهت استفاده درون ساختمان از بسیاری جهات همچون زیبایی، مناسب به نظر نمی آیند اما می توانند در خارج از ساختمان مورد استفاده قرار گیرند؛ البته با این شرط که در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم شوند.

بهترین نوع پله فرار

برترین جنس پله فرار، بتن آرمه می باشد که در مقابل آتش سوزی، بسیار مقاوم است و اگر در خارج از ساختمان نصب گردد در برابر بسیاری از عوامل جوی از خود پایداری نشان می دهد.
پله های پیچ با اینکه سطح کمتری را به خود اختصاص می دهند، پله فرار مناسبی نیستند و حدالامکان باید از استفاده از آنان خودداری نمود.
بهترین نوع پله فرار پله دو طرفه دارای پاگرد می باشد.
برای اطلاع از قیمت نرده استیل و دیگر اطلاعات مربوط به انواع پله ها با آرسا استیل همراه شوید. بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09128506007
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30