ورق ضد سایش

ورق ضد سایش

ورق های فولادی ضد سایش به طور معمول در حالت نورد تولید می گردند. این نوع از محصولات ورق فولاد به طور خاص برای عمر طولانی در شرایط سخت طراحی شده است. از این ورق ها بیشتر برای ساخت پله استیل و همچنین نرده استیل استفاده می شود. ورق های ضد سایش در زمینه هایی مانند معدن، معدن سنگ، نوار نقاله، حمل مواد و ساخت و ساز به کار می رود. طراحان کارخانه، ورق های ضد سایش را در مواقعی که قطعات بحرانی نیاز به افزایش طول عمر داشته باشند استفاده می کنند. مزایای استفاده از ورق فولادی مقاوم در برابر سایش در فرآیندی که شامل تاثیر با مواد ساینده بسیار زیاد است به وضوح دیده می شود به همین دلیل در مکان ای پر رفت و آمد از آن استفاده می شود نکته ی مهم نصب درست این ورق ها است زیرا ممکن است خطرساز باشند برای نصب نرده استیل این کار را حتما با افراد حرفه ای هماهنگ کنید.

به طور کلی سایش چیست؟

در واقع به پدیده لغزش یک ماده یا یک سطح روی سطحی دیگر که در واقع یک کار مکانیکی محسوب می شود و باعث کنده شدن ذرات موجود در سطح گشته و سایش سطحی را به وجود می آورد، سایش می گویند.
سختی ورق موجب ایجاد خواص ضد سایش و استحکام سازه ای می شود. افزایش سختی میزان سایش را کاهش می دهد زیرا مانع از آسیب رساندن مواد ساینده بر سطح می گردد.

سختی برنیل

بسیاری از تولید کنندگان، ورق فولاد ضد سایش را تحت عنوان نام تجاری خود تولید می کنند. این نام تجاری همراه سختی فولاد است که در واحد برینل اندازه گیری شده است.
سختی برنیل یکی از معیار های سختی است که بر اساس مقاومت مواد در برابر فرو رونده ی کروی شکل از جنس فولاد یا کاربید تنگستن سختی آنها را تعیین می کند این روش در سال 1900 توسط مهندس سوئدی یوهان آگوست برینل پیشنهاد شد.

انواع ورق های ضد سایش

انواع ورق های ضد سایش عبارت است از :
1- ورق هاردوکس HARDOX
2- ورق ولدوکس WELDOX
3- ورق دورستات DUROSTAT
4- ورق دیلیدور DILLIDUR

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09128506007
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30