ورق های استیل

 

ورق های استیل

فلز آهن برای همه آشنا و شناخته شده است. آلیاژی با نام استیل نیز نام آشنا می باشد که در اثر ترکیب چند ماده با فلز آهن تولید می گردد. ساخت این آلیاژ ویژگی هایی را به فلز آهن میبخشد که آن را برای ساخت انواع نرده استیل ، لوله استیل ، حفاظ استیل ، پله استیل و دیگر محصولات مناسب می سازد.

تقسیم بندی ورق های استیل طبق درصد آلیاژ

ورق استیل ضد اسید ۳۰۴

این ورق ها برای مخازن آب سختی گیری شده و هوای فشرده ابزار دقیق و خودرو سازی هستند. استیل ۳۰۴ دارای ۱۸درصد کروم و ۸درصد نیکل و ۰٫۰۸۸ کربن می باشد . این نوع استیل به نام ۸-۱۸معروف است.

ورق استیل ضد اسید ۳۱۶

از ورق استیل ضد اسید ۳۱۶ جهت مخازن و سیستم های صنایع دارویی ، شیمیایی و صنایع غذایی است. استیل ۳۱۶ دارای ۱۶درصد کروم ۱۰درصد نیکل و ۲درصد مولیبدن می باشد. مولیبدن به استیل ضد زنگ گرید دریایی نیز معروف است.

ورق استیل ضد اسید ۳۱۷

این ورق جهت مخازن دارای آب دریا یا پوشش سطوح در برخورد با آب دریا می باشد قابل استفاده است.
ورق استیل همچون ورق گالوانیزه و ورق روغنی بصورت رول و شیت عرضه میشود. معمولا رول های ورق های استیل در سه عرض ۱۰۰ و ۱۲۵ و ۱۵۰ سانتی متر تولید و  به فروش می رسد. از ضخامت های ۳۵ صدم میل تا ۲۰ میل موجود هستند. ورق های استیل فابریک در اندازه های  ۲۰۰*۱۰۰ و ۲۵۰*۱۲۵ و ۱۲۲*۲۴۴ سانتی متر ساخته می شوند.

انواع استنلس مغناطیسی

پر کاربردترین ۱٫۴۰۱۶ است . از آلیاژهایی با کروم پایین درمواردی که شکل ظاهر در اولویت نباشد و شرایط سخت محیطی وجود نداشته باشد، استفاده می شود. افزایش کروم و مولیبدن  افزایش مقاومت در برابر خوردگی را بهمراه خواهد داشت. افزایش تیتانیوم و نیوبیوم نیز خاصیت جوش پذیری را بالا می برد.

استنلس غیر مغناطیسی

آلیاژ آهن – کروم- نیکل با کربن کمتر از ۰٫۱ % (شامل انواع۱٫۴۳۰۱/۳۰۴که معمولاً به عنوان ۸/۱۸ و۱۰/۱۸ نیز نام برده می‌شوند.) در حالت استفاده نشده دارای خاصیت غیر آهنربایی می باشد. قابلذکر است که این نوع استنس بیشتر از ۶۵ درصد  استنلس در سطح دنیا را شامل می شود.

استنلس مارتنزیت

آلیاژآهن – کروم با کربن بالای ۰۱٪ و خاصیت آهنربایی و سختی پذیری .

استیل دوپلکس

آلیاژ آهن-کروم ونیکل از ترکیب شدن استیل‌های مغناطیسی و غیر مغناطیسی و خاصیت آهنربایی.

همانطور که پیش از این عنوان شد ، از این ورق ها و استیل ها برای کاربردهای متفاوتی از جمله : نرده استیل ، حفاظ استیل ، پله استیل و غیره استفاده می شود.

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09128506007
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30