یک پارامتر مهم در طراحی ساختمان

یک پارامتر مهم در طراحی ساختمان

یکی از پارامترهایی که در طراحی فضاهای ساختمانی کاربرد زیادی دارد، استفاده از نرده استیل می باشد. نرده استیل علاوه بر زیباتر نشان دادن فضا به دلیل استحکامی که دارد، سبب ایجاد امنیت بیشتر در ساختمان می گردد. امروزه نرده های استیل در طرح های مختلف و متنوع و برای قسمت های مختلف ساختمان در نمای خارجی و همچنین دکوراسیون داخلی به کار برده می شود. این نرده ها برای استفاده در راه پله، برای اطراف محوطه های ساختمان، حفاظ پنجره ها می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

نرده استیل به عنوان حفاظ می تواند با ایجاد امنیت بیشتر مانع از ورود افراد ناشناس به ساختمان گردد و اگر در بالکن ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرد، مانع از بروز حادثه برای افراد می شود.

علاوه بر این ها این نرده ها در برابر گرما مقاوم هستند، دارای ویژگی ضد زنگ ، ضد خش و ضد پوسیدگی می باشند، دارای ویژگی آنتی باکتریال هستند، در برابر تابش آفتاب، گرما و سرمای شدید تغییر رنگ نمی دهند، دارای استحکام بالایی هستند،  علاوه بر این ها سطح صاف و صیقلی استیل ها به راحتی قابل تمیز شدن هستند.

در ساخت نرده های استیل از استیل ضد زنگ استفاده می شود. استیل ضد زنگ دارای مقداری آلیاژ و نیکل است که وجود این مواد سبب جلوگیری از زنگ زدن نرده استیل می گردد.  نرده استیل دارای دو نوع نرده استیل 201 و نرده استیل 304 می باشد.  نرده استیل 201 از ترکیب آهن با درصد بسیار کم نیکل و 18 درصد منگنز تشکیل شده است و به دلیل موادی که در ساخت آن به کار برده شده مقاومت کمتری در برابر زنگ زدن و رطوبت از خود نشان میی دهد، بنابراین بهتر است برای فضاهای داخلی و سرپوشیده به کار برده شود. در مقابل نرده استیل 304 از استحکام بالایی برخوردار است، و در برابر رطوبت از خود مقاومت نشان می دهد، بنابراین می توان برای فضاهای خارجی و در مکان های دارای رطوبت مانند استخرها مورد استفاده قرار گیرد.

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09128506007
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30